2021-11-18


SPOSOBY WSPOMAGAJĄCE ZATRZYMANIE WODY NA TERENACH ROLNICZYCH. CO ROBIĆ BY SKUTECZNIE WALCZYĆ Z SUSZĄ? GDZIE SZUKAĆ ŹRÓDEŁ DOFINANSOWANIA?

CYKL SZKOLENIOWY ONLINE DLA ROLNIKÓW Z MAŁOPOLSKI

KIEDY: 22.11, 25.11, 29.11, 2.12, 6.12 | godz. 18:30 – 20:00

Fundacja Aeris Futuro zaprasza rolników z województwa małopolskiego lub działających na terenie tego województwa na bezpłatny cykl szkoleń online poświęcony technikom rolniczym przeciwdziałającym skutkom suszy i sprzyjającym zatrzymaniu wody w glebie, a także tematowi źródeł dofinansowań, jakie można pozyskać na ich wdrażanie.

Na cykl składa się pięć szkoleń tematycznych:

  1. Wprowadzenie do zagadnienia wody w gospodarstwie rolnym
  2. Agroleśnictwo i zadrzewienia
  3. Osłona gleby i uprawy
  4. Próchnica źródłem życia
  5. Intensywny rotacyjny wypas kwaterowy

Wszystkie spotkania odbędą się w formie online. Ilość miejsc ograniczona!

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować wypełniając FORMULARZ

Po zakończeniu szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymają broszurę informacyjną pt. Techniki rolnicze przeciwdziałające skutkom suszy w formie elektronicznej.

Prowadzący szkolenia: Marcin Wójcik – rolnik i edukator, inicjuje projekty edukacyjne i działania lokalne w szeroko rozumianym obszarze rolnictwa i ochronie przyrody. Od 15 lat zajmuje się rolnictwem ekologicznym. Prowadzi gospodarstwo rolne w Beskidzie Niskim, gdzie wdraża praktyki z zakresu rolnictwa regeneratywnego i agroleśnictwa oraz praktyki rolnicze dla ochrony klimatu. Tworzy także lokalną sieć rolników. Jest zaangażowany w projekty międzynarodowe, współpracuje z uniwersytetami i jednostkami naukowymi, a także organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz zrównoważonego rolnictwa. Lubi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc warsztaty i szkolenia dla rolników.

Kontakt:
Monika Zielińska
mzielinska@aerisfuturo.pl
tel. 609 194 029

Szkolenie dla rolników z Małopolski – Jak zapobiegać suszy_ – INFORMACJA….pdf

Skip to content