2017-12-28


We wtorek, 20 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół w Dziaduszycach odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych oraz samotnie mieszkających z terenu gminy Słaboszów – zorganizowane przez kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słaboszowie p. Ilonę Zegadło. Swoją obecnością uroczystość uświetnili również Pani Wójt Gminy Słaboszów Marta Vozsnak, Radni Gminy Słaboszów, jak również Proboszcz, Ksiądz Antoni Seweryn. Przed wspólną wieczerzą na zebranych gości czekał przygotowany na tę okoliczność program artystyczny, w ramach którego zgromadzeni goście obejrzeli jasełka w wykonaniu Szkoły Podstawowej w Dziaduszycach oraz występ grupy kolędniczej w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Janowicach. Po występach odbył się poczęstunek wigilijny, składający się z tradycyjnych potraw wigilijnych, które w większości zostały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nieszkowa, mieszkanki Janowic oraz Stowarzyszenie Wspierania Oświaty i Rozwoju Regionalnego z siedzibą w Kropidle. Na zakończenie tego spotkania wszystkie obecne osoby samotne otrzymały prezenty w postaci paczek żywnościowych.

Powyższe spotkanie w tak obfitej formie możliwe było do zorganizowania dzięki następującym sponsorom, którzy hojnie włączyli się w tę inicjatywę:

– Gospodarstwo Rolne Kisiel Marta i Artur,

– Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Miechowie,

– Restauracja Vita,

– Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Miechowie,

– Elpa Zakład Produkcyjno-Handlowy,

– KBS/ Oddział Kalina Wielka,

– Jarmix,

– Konewecki Tomasz,

– Dulewski Adam,

– Rada Gminy Słaboszów,

– Jakub Bełtowicz Sieć Sklepów Rodzinnych „Wesoły Żuczek”,

– Rafał Gołębiowski Sklep Ogólnospożywczy,

– Ryszard Piwowarski Hodowla Ryb Słodkowodnych i Usługi Różne.

W związku z powyższym kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słaboszowie składa podziękowania przybyłym gościom, jak również wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie spotkania wigilijnego, tj. pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słaboszowie i Urzędu Gminy w Słaboszowie, sponsorom oraz osobom, które przygotowały potrawy wigilijne.

Skip to content