2015-08-26


Czas na dziękczynienie i odpoczynek, czas na „ŻNIWOGRANIE”

Już za pięć dni, tj. 30 sierpnia 2015 roku, stadion sportowy w Przybysławicach będzie miejscem niezwykłego wydarzenia kulturalnego. Mowa o największej w tym roku imprezie w gminie Gołcza, zatytułowanej „ŻNIWOGRANIE”, która łączy wątek dożynkowy (dziękczynienia Bogu za zebrane plony) z licznymi akcentami muzycznymi i elementami rozrywki. Trudno o lepsze zakończenie wakacyjnego wypoczynku… Impreza organizowana jest pod patronatem Wójta Gminy Gołcza.

Wesołe miasteczko, ogródki gastronomiczne, stoiska wystawiennicze, losowania cennych nagród rzeczowych, a także występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Gołczawianie”, pokaz Tancerzy Ognia kieleckiej grupy „ENZONDA”, koncert Orkiestry Dętej „Czapelanka” oraz zespołów: „USTRONSKY”, „ROOTS ROCKETS” i… „LOMBARD” – to największe atrakcje tegorocznej edycji imprezy „ŻNIWOGRANIE”, która odbędzie się już za kilka dni (w niedzielę 30 sierpnia 2015 roku) na stadionie sportowym w Przybysławicach.
Wydarzenie rozpocznie uroczysta, dożynkowa Msza Święta, która zostanie odprawiona o godzinie 13.30 przy ołtarzu polowym, ustawionym na scenie głównej. W ten sposób mieszkańcy gminy Gołcza – wraz z wieloma zaproszonymi gośćmi – będą mieli okazję do złożenia dziękczynienia Bogu za obfitość tegorocznych plonów. Nie zabraknie również tradycyjnego ceremoniału dożynkowego oraz występów artystycznych.
W drugiej części (rozrywkowej) czekają nas aż trzy koncerty muzyczne. Jako pierwszy na scenie wystąpi (o godzinie 16.30) zespół „USTRONSKY” z Ustronia, grający muzykę w klimacie: rock’n’roll, funk, pop i rock. W roku 2009, dzięki głosom telewidzów programu TVP1, zespół ten został laureatem 46 edycji KFPP w Opolu w konkursie „Debiuty”. Szerszej publiczności dał się również poznać jako półfinalista programu telewizyjnego „Must Be The Music”.
Dwie godziny później (od 18.30) scena będzie należała do pochodzącego z Andrychowa zespołu „Roots Rockets” – finalisty dziewiątej edycji programu „Must Be The Music”. Zespół ma na koncie dwie płyty: debiutancki krążek „RREWOLUCJA” (wydany w roku 2013) oraz wydany ostatnio (w kwietniu 2015 roku) „MARSALA 2.0.1.5”. Miał okazję występować na największych polskich festiwalach reggae.
Największą gwiazdą niedzielnego wieczoru w Przybysławicach będzie legendarny zespół „LOMBARD”, mający w swoim dorobku takie przeboje, jak: „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda”, „Nasz ostatni taniec”, „Deja’vu”, „Mam dość”, „Droga Pani z Telewizji”, „Musical”, „Życzę Ci miłego dnia…”, czy „Taniec pingwina na szkle”. Nie tylko te utwory „LOMBARDU” usłyszymy „na żywo” podczas koncertu, który rozpocznie się o godzinie 21.00. Dodajmy, że zespół powstał w 1981 roku w Poznaniu. Od początku jego liderem jest Grzegorz Stróżniak – wokalista obdarzony charakterystycznym głosem, grający na instrumentach klawiszowych, kompozytor wszystkich hitów i większości utworów zespołu. Od 1999 roku dzieli on scenę z Martą Cugier, charyzmatyczną wokalistką młodego pokolenia, która jest autorką tekstów piosenek.
Warto podkreślić, że przed każdym z koncertów zaplanowano losowanie atrakcyjnych nagród. Do rozlosowania wśród publiczności są: dwa dziesięciocalowe tablety oraz smartwatch. Aby zostać szczęśliwym posiadaczem którejś tych nagród wystarczy wziąć udział w imprezie, pobrać od organizatora opaskę na rękę z „szczęśliwym” numerem oraz być obecnym podczas losowania.
Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia w Przybysławicach!…

Harmonogram imprezy (30 sierpnia 2015 roku):
13.30 – Uroczysta, polowa Msza Święta Dziękczynna
14.30 – Koncert Orkiestry Dętej „Czapelanka”
15.00 – Tradycyjny Ceremoniał Dożynkowy
16.00 – Występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Gołczawianie”
16.30 – Koncert zespołu: „USTRONSKY”
18.30 – Koncert zespołu: „ROOTS ROCKETS”
20.15 – Wieczorny występ Tancerzy Ognia „ENZONDA”
21.00 – Koncert Gwiazdy imprezy: zespół „LOMBARD”

Sponsorzy imprezy:
Saria Polska Oddział SECANIM w Wielkanocy, Krakowski Bank Spółdzielczy w Gołczy, Rol Dom z Wysocic, JANMAR z Gołczy, TECHMONT z Trzebienic, Wypożyczalnia przyczep Paulina Kosiba z Gołczy, Autoserwis Kosiba z Gołczy, AGRO s.c. z Gołczy, F.H.U. LUCAS Łukasz Ściański z Gołczy, MOTOAGROMAX z Kostomłoty Pierwsze.

Skip to content