Spotkanie z grupą opiniotwórczą w Urzędzie Gminy Słaboszów – wspólny dialog na rzecz czystego powietrza- Grupa Sołtysów

W dniu 22 października 2025 roku w Urzędzie Gminy w Słaboszowie odbyło się spotkanie z grupą opiniotwórczą, zorganizowane w ramach działań informacyjno-edukacyjnych na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnej społeczności, osoby aktywnie działające na rzecz rozwoju gminy oraz zaproszeni goście, którzy poprzez swoje zaangażowanie i autorytet mają realny wpływ na kształtowanie opinii publicznej. Celem wydarzenia było pogłębienie wiedzy na temat ochrony powietrza, wymiana doświadczeń oraz omówienie aktualnych wyzwań i możliwych rozwiązań proekologicznych.

Podczas spotkania Gminny Ekodoradca przedstawił najważniejsze informacje dotyczące Programu Ochrony Powietrza, dostępnych programów wsparcia dla mieszkańców oraz obowiązujących zapisów Uchwały Antysmogowej. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz udziału w konstruktywnej dyskusji.

Spotkanie przebiegało w atmosferze otwartego dialogu i współpracy. Uczestnicy wykazali się dużym zainteresowaniem tematyką ekologiczną oraz szeroką wiedzą z zakresu ochrony środowiska, podkreślając znaczenie wspólnych działań na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie Słaboszów.

Serdecznie dziękujemy sołtysom za okazaną pomoc, owocną współpracę oraz życzliwość, jaką wykazują się na co dzień w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Ich zaangażowanie i wsparcie mają ogromne znaczenie w realizacji inicjatyw proekologicznych.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Gminę Słaboszów „Wdrożenie programu ochrony powietrza w Gminie Słaboszów”
nr FEMP.02.05-IZ.00-0095/23, dofinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, Priorytet 2: Fundusze Europejskie dla środowiska,
Działanie 2.5: Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza, Typ projektu B: Funkcjonowanie ekodoradców w gminach.

Przejdź do treści