2021-11-03


W dniu 30 października na boisku sportowym w Słaboszowie odbył się Festyn pn. „Ziemniaki Fest Halloween” połączony z akcją szczepień, podczas której zaszczepionych zostało 10 osób.

Jak na tę porę roku pogoda dopisała , a wraz z nią nie zabrakło odbiorców owego wydarzenia oraz licznych atrakcji. Do dyspozycji najmłodszych były dwa dmuchane zamki, pokaz wozu strażackiego oraz stoisko z malowaniem twarzy, natomiast nieco starsi mogli się zrelaksować przy wyświetlanym na telebimie filmie „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, zajadając przy tym popcorn.

Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich w Rzemiędzicach oraz Kropidle zadbały o ciepłe napoje w postaci kawy i herbaty oraz gorące potrawy tj. bigos, żurek, zupa dyniowa czy gołąbki, które rozdawały za darmo wszystkim zainteresowanym.

W dalszej części wydarzenia nastąpił finał konkursu na „Najładniejszy ogródek na terenie Gminy Słaboszów w roku 2021” i wręczenie nagród przez Wójt Gminy Panią Martę Vozsnak.

I miejsce oraz bon upominkowy na kwotę 1000,00 zł do wykorzystania w sieci sklepów budowlanych OBI otrzymuje: Pani Michta Kazimiera.

 

II miejsce oraz bon upominkowy na kwotę 800,00 zł do wykorzystania w sieci sklepów budowlanych OBI otrzymuje: Pan Szufa Bogdan.

 

III miejsce oraz bon upominkowy na kwotę 500,00 zł do wykorzystania w sieci sklepów budowlanych OBI otrzymuje: Pani Kordyś Agata.

 

Pozostali uczestnicy otrzymują nagrody pocieszenia w postaci bonu na kwotę 200,00 zł do wykorzystania w sieci marketów OBI.

 

Nagrodę dla najaktywniejszego sołectwa, z którego wpłynęło najwięcej zgłoszeń konkursowych, w postaci bonów na kwotę 500, 00 zł do wykorzystania w sieci marketów OBI otrzymują:  Sołectwo Buszków oraz Sołectwo Kropidło.

 

Punktem kulminacyjnym owego wydarzenia było okazałe ognisko, które stanowiło potężne źródło ciepła , a także przyciągało smakoszy pieczonych ziemniaków, które z powodzeniem znikały niczym „świeże bułeczki”. ?

Zwieńczeniem całego wydarzenia była biesiada taneczna z zespołem „Tranzyt”.

Skip to content