Przedłużenie stopni alarmowych

Szanowni Państwo,                                                                                                

uprzejmie informuję, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust.1 ustawy z dnia      10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2025 r. poz. 194) podpisał Zarządzenia:

– nr 15 z dnia 26 lutego 2026 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego  (stopień BRAVO ) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

– nr 16 z dnia 26 lutego 2026 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego CRP ( stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

– nr 17 z dnia 26 lutego 2026 r. w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

– nr 18 z dnia 26 lutego 2026 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego (stopień CHARLIE) na obszarach linii kolejowych zarządzanych przez PKL Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Zarządzenia obowiązują od dnia 1 marca 2026 r. od godz. 00.00 do dnia 31 maja 2026 r. do godz. 23.59 (jest to przedłużenie okresu obowiązywania  stopni alarmowych)                                             

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

Przejdź do treści