2019-02-20


 

Komunikat  Zespołu Ministerstwa Cyfryzacji oraz Centralnego Ośrodka Informatyki w sprawie dowodów osobistych.

W związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną planujemy czasowe przerwy techniczne, w tym przerwę w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

W celu zminimalizowania ewentualnych, związanych z tym niedogodności – zarówno po stronie urzędów, jak i obywateli – przygotowaliśmy dla Państwa niezbędne informacje i wskazówki działania w tym okresie.

Zaplanowane na 4 marca 2019 r. wdrożenie dowodów z warstwą elektroniczną to zmiana wymagająca technicznych prac serwisowych. Staramy się je skrócić do koniecznego minimum. Zależy nam, aby w tym czasie zarówno Państwo, jak i obywatele w możliwie najmniejszym stopniu odczuli jakiekolwiek niedogodności.

  • W piątek 1 marca od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu. Informuje się obywateli, że wnioski o dowód mogą składać maksymalnie do godz. 11.30, abyście mieli Państwo czas na wprowadzenie danych do systemu.
  • WAŻNE! Po 4 marca nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu na bazie wniosku złożonego do 1 marca. W takiej sytuacji – obywatel będzie zmuszony do uzupełnienia lub ponownego złożenia wniosku. Zależy nam na uniknięciu takich sytuacji. Liczymy na Państwa pomoc i profesjonalizm, za które już teraz dziękujemy.
  • W razie wystąpienia sytuacji, w której nie będzie możliwe wysłanie wniosku do personalizacji przed godz. 12.00 w piątek i obywatel będzie zmuszony uzupełnić lub złożyć ponowny wniosek po 4 marca, prosimy o poinformowaniu o tym zainteresowanego niezwłocznie i z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Zespół Ministerstwa Cyfryzacji oraz Centralnego Ośrodka Informatyki.

 

Skip to content