2021-02-04


Informacja dla uczniów klas 8 szkół podstawowych i ich rodziców „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”

Wydział Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Krakowie informuje, co następuje:

„”Szanowni Państwo,

To jest właśnie ten moment, kiedy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. A może klasa o profilu cyberbezpieczeństwa?

Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem Ministra Obrony Narodowej 16 szkół z całej Polski (w tym jedna z Małopolski – w Bochni) rozpocznie program pilotażowy. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.
Mowa o „Programie CYBER.MIL z klasą”.

Polegać on będzie na utworzeniu klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa.

W związku z powyższym przesyłam Państwu załączniki (Tekst i Grafiki) i proszę o ich publikację na Państwa stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych, w szczególności na facebooku.””

W załączeniu publikacja w w/w sprawie.

link do strony o programie
https://wkukrakow.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/cyberklasa/

Szkoła WKU Cyberklasa.pdf

Skip to content