Gmina Słaboszów kontynuuje zakup paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych

Mieszkańcy, którzy zostali objęci preferencyjnym zakupem węgla ( złożyli odpowiednie wnioski, które zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd) są informowani przez pracowników Urzędu Gminy o konieczności dokonania wpłaty na konto Gminy:

NUMER KONTA do wpłat za zakup węgla:

27 8591 0007 0190 0778 6578 0090

WAŻNE! W tytule przelewu prosimy podać IMIĘ I NAZWISKO ORAZ ADRES WNIOSKODAWCY

W tytule przelewu w zależności od wybranego sortymentu prosimy wpisywać:

ZAKUP WĘGLA – KOSTKA

ZAKUP WĘGLA – EKOGROSZEK

Przypominamy, że ustalona na terenie Gminy Słaboszów cena za zakup preferencyjny węgla wynosi 1950 zł brutto za tonę (niezależnie od rodzaju węgla: kostka, groszek).Po kontakcie ze strony Gminy, Mieszkaniec powinien w jak najkrótszym czasie dokonać wpłaty należności za węgiel. Po zaksięgowaniu wpłaty od Mieszkańca, informacje dotyczące ilości i rodzaju węgla wraz z danymi kontaktowymi zostaną przekazane do składów węgla, które skontaktują się z Mieszkańcem w celu umówienia odbioru zakupionego węgla.

W chwili obecnej rusza proces wydawania pierwszych dostaw dla Mieszkańców, w związku z tym prosimy o monitorowanie połączeń telefonicznych i ewentualne oddzwanianie w celu usprawnienia procesu sprzedaży i dystrybucji węgla.

Informujemy, że osoby które w 2022 roku nie nabyły węgla, w 2023 roku będą miały pierwszeństwo w zakupie.

Informujemy również, że w dniu 3 grudnia 2022 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego. Nowelizacja zakłada, że w przypadku, gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego albo dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1 500 kg, to niewykorzystana ilość paliwa stałego powiększa limit na 2. okres (tj. od 1 stycznia 2023 r.). Tym samym Mieszkaniec, który w 1. okresie złoży wniosek na mniejszą ilość węgla niż maksymalna (np. 1 000 kg), będzie mógł ująć w przyszłorocznym wniosku tę niewykorzystaną cześć limitu (w podanym przypadku 500 kg; czyli jego wniosek będzie dotyczył 1 500 kg, powiększonych o 500 kg).

Bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem zamieszczonym poniżej.