Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
piątek 22 październik 2021

Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaś…

W wyniku rozstrzygniętego przetargu -  Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinie Wielkiej w dniu 15 października 2021 roku dokonała zakupu „średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego” marki Renault D16 4 x 4...

Mobilne konsultacje dotyczące Funduszy E…

Specjaliści z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Krakowie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich. Swoje pomysły skonsultować będzie można podczas tzw. Mobilnego...

Ekodoradca

Uprzejmie informujemy, że od 01 października 2021 roku w Urzędzie Gminy w Słaboszowie funkcjonuje Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze", w którym ekodoradca Pani Małgorza...

Rozmiar tekstu:

b_150_100_16777215_00_images_GMINA_Ania_segregacja.jpg

 

Poniżej przedstawiamy link do prawidłowej segregacji odpadów, reflektowanej przez firmę Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o .o. z siedzibą w Krakowie, która świadczy usługi  w zakresie transportu i odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Słaboszów.

https://mpgo.krakow.pl/segregacja/jak-prawidlowo-segregowac

Odpady zmieszane, powinny być wystawiane w plastikowych pojemnikach koloru czarnego lub niebieskiego, do których wrzucamy: 

-zatłuszczony papier, zabrudzone folie, zużyte ręczniki i papierowe chusteczki, papier lakierowany i powleczony folią, artykuły higieniczne (np. pieluchy), szkło stołowe, ceramika, porcelana, kryształy, szkło żaroodporne, lustra, mięso, kości i ości.

 
Odpady budowlane, rozbiórkowe oraz inne odpady problematyczne , których nie można umieszczać w pojemnikach, mieszkańcy Gminy Słaboszów mogą oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, znajdującego się przy ul. Konopnickiej 30, 32-200 Miechów, za dodatkową opłatą.