Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
wtorek 19 czerwiec 2018

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym w…

Słaboszów dnia 14.06.2018 r.  Znak:ROŚI.6840.3.2017   OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM WÓJT GMINY SŁABOSZÓW o g ł a s z a  PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY na sprzedaż nieruchomości stanowią...

Informacja w sprawie Programu Dobry Star…

INFORMACJA W SPRAWIE REALIZACJI PROGRAMU „DOBRY START” (300+) W GMINIE SŁABOSZÓW   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słaboszowie uprzejmie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczen...

Dzień Różnorodności Kulturowej w Kropidl…

                                                                                                                                                          W miesiącu czerwcu br. Stowarzyszenie Wspie...

Zawody Sportowo-Pożarnicze w Słaboszowie

  Gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP i MDP odbyły się 3 czerwca 2018 roku na boisku sportowym w Słaboszowie. Zaproszeni goście biorący udział w zawodach to: 1. Dh Adam Domagała – Prezes...

Dzień Dziecka w Słaboszowie - Święto Spo…

W dniu 30 maja br. na stadionie w Słaboszowie odbył się Festyn Rekreacyjno - Sportowy z okazji Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego, którego adresatami byli uczniowie i rodzice Szkół Podstawowych w Dziadus...

Partly Cloudy

17°C

Słaboszów

Partly Cloudy

Humidity: 68%

Wind: 11.27 km/h

  • 19 Jun 2018

    Mostly Cloudy 27°C 15°C

  • 20 Jun 2018

    Mostly Cloudy 25°C 15°C

Informacja w sprawie Programu Dobry Start 300+

INFORMACJA

W SPRAWIE REALIZACJI PROGRAMU

„DOBRY START” (300+)

W GMINIE SŁABOSZÓW

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słaboszowie uprzejmie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start, na okres zasiłkowy 2018/2019 będą przyjmowane:

- elektronicznie od 1 lipca 2018r. do 30 listopada 2018r. za pośrednictwem platformy Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz w wybranych systemach bankowych,             
- tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2018r. do 30 listopada 2018r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słaboszowie, Słaboszów 57, pokój Nr 10.

Pierwszym rokiem realizacji programu „Dobry start” jest rok 2018 r. i obejmuje uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019. Świadczenie przysługuje jednorazowo w kwocie 300 zł
i przyznawane będzie na każde uczące się dziecko, raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Świadczenie dobry start przysługuje rodzicom opiekunom prawnym, opiekunom faktycznym, rodzinom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych oraz osobom uczącym się.

Świadczenie dobry start przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia przez dziecko lub osobę uczącą się:      
- 20. roku życia
(świadczenie „Dobry start” przysługuje również w przypadku, gdy dziecko ukończyło do dnia 31-08-2018r.  20 rok życia,  a od 1 września rozpoczyna nowy rok szkolny  w ostatniej klasie  szkoły średniej za wyjątkiem szkół policealnych);  
- 24. roku życia – w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.           
Świadczenie  j/w nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Świadczenie „Dobry start” nie podlega unijnej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Druki wniosków dostępne są także do pobrania na głównej stronie Urzędu Gminy w Słaboszowie tj. www.slaboszow.pl  oraz w zakładce: „Urząd – Karty usług, formularze, druki – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej”. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słaboszowie zwraca się z prośbą do osób, które będą ubiegały się o wypłatę świadczenia „Dobry start” o zakładanie, w przypadku nie posiadania,  indywidualnych rachunków bankowych, celem usprawnienia realizacji wypłat.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Słaboszowie , Słaboszów 57, w godzinach pracy Ośrodka tj. od  godz. 7:30 – do godz. 15:30  lub pod Nr telefonu: (41) 38 11 614.

Słaboszów, 2018 – 06 – 13 .

 

Dzień Różnorodności Kulturowej w Kropidle

                                                                                                                 Czytaj więcej: Dzień Różnorodności Kulturowej w Kropidle                                     Czytaj więcej: Dzień Różnorodności Kulturowej w Kropidle  

 

W miesiącu czerwcu br. Stowarzyszenie Wspierania Oświaty i Rozwoju Regionu z siedzibą   w Kropidle zorganizowało w świetlicy wiejskiej spotkanie o charakterze integracyjnym pn: „Dzień Różnorodności Kulturowej połączony ze Świętem Dnia Dziecka”

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Pani Marty Vozsnak- Wójta Gminy Słaboszów, Pana Adama Domagały -Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego, Sołtysa Pana Waldemara Szota oraz Radnego Pana Ryszarda Dziury.

Podczas spotkania zaoferowane zostały liczne atrakcje, gry, zabawy a także słodkie upominki dla najmłodszych mieszkańców. Młodzież zaś  i osoby dorosłe wzięły udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Pod fachowym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Nieszkowa powstawały prawdziwe „dzieła”, piękne kompozycje kwiatowe, choinki, ozdoby. Wyjątkowymi zdolnościami artystycznymi wykazał się jeden z młodszych uczestników warsztatów Kubuś, który ochoczo uczył się techniki rękodzieła.

Gospodynie z Kropidła szczegółowo zadbały o kolorowy wystrój wnętrza, a także bogato i smacznie zastawiły stoły, na których gościły przygotowane przez nie potrawy i ciasta.

Czas przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze przy dźwiękach zespołu KRAŚNI, który z dużym powodzeniem bawił wszystkich obecnych gości. Uśmiechnięte buzie, radość i wspólna zabawa towarzyszyły mieszkańcom Kropidła przez cały dzień.       

Wszystkim Paniom i Panom, które włożyły swoją prace i zaangażowanie w organizację gratulujemy  i dziękujemy.

 

Całkowity koszt zadania to: 8 335 zł w tym środki z budżetu Województwa Małopolskiego: 7 000zł  środki własne: 1 335 zł

Czytaj więcej: Dzień Różnorodności Kulturowej w KropidleCzytaj więcej: Dzień Różnorodności Kulturowej w KropidleCzytaj więcej: Dzień Różnorodności Kulturowej w KropidleCzytaj więcej: Dzień Różnorodności Kulturowej w KropidleCzytaj więcej: Dzień Różnorodności Kulturowej w KropidleCzytaj więcej: Dzień Różnorodności Kulturowej w Kropidle

Zawody Sportowo-Pożarnicze w Słaboszowie

 

Gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP i MDP odbyły się 3 czerwca 2018 roku na boisku sportowym w Słaboszowie. Zaproszeni goście biorący udział w zawodach to:

1. Dh Adam Domagała – Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP W Miechowie.

2. st. bryg. mgr inż. Grzegorz Kosiński - Komendant Powiatowy PSP w Miechowie

3.. Pani Marta Vozsnak – Wójt Gminy Słaboszów

4. Pan Paweł Osikowski – Sekretarz Gminy

5. Pan Dulewski Apoloniusz – Przewodniczący Rady Gminy w Słaboszowie.

6. Dh Marek Drożdż – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słaboszowie.

7. Dh Stanisław Krawiec – Komendant Gminny OSP

8. Pan Dulewski Apoloniusz – Przewodniczący Rady Gminy w Słaboszowie

oraz Radni Rady Gminy Słaboszów

9. Pani Dorota Klimczyk – Dyrektor KBS/O kalina Wielka

9. st. asp. Mariusz Świstak – Kierownik Posterunku Policji w Racławicach.

oraz członkowie Zarządu Oddziału Gminnego.

Program zawodów:

Przemówienia okolicznościowe

Wręczenie odznaczeń „Strażak Wzorowy

Przeprowadzenie zawodów jednostek OSP i MDP

Podsumowanie i wręczenie nagród

Do Gminnych zawodów sportowo-pożarniczych przystąpiło 7 jednostek OSP oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

 

 

Wyniki zawodów:

 

Grupa Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

Święcice MDP – dziewczęta - I miejsce

Kalina Wielka MDP – chłopcy – I miejsce

Grupa OSP:

I miejsce – OSP Słupów

II miejsce – OSP Święcice

III miejsce – OSP Janowice

IV miejsce – OSP Nieszków

V miejsce – OSP Słaboszów

VI miejsce – OSP Śladów

VII miejsce – OSP Kalina Wielka

Komisję sędziowską na gminne zawody sportowo-pożarnicze powołał Komendant Powiatowy PSP w Miechowie a Sędzią Głównym był kpt. Tomasz Gajos.

Dokonano wręczenia odznaczeń STRAŻAK WZOROWY dla niżej wymienionych druhów:

1. Dh Marta Vozsnak c. Adama (OSP Nieszków)

2. Dh Marta Kisiel c. Jana (OSP Nieszków)

3. Dh Monika Janus c. Ryszarda (OSP Nieszków)

4. Dh Aneta Milewska c. Tadeusza (OSP Nieszków)

5. Dh Aneta Kita c. Stanisława (OSP Nieszków)

6. Dh Marta Szymczyk c. Marka (OSP Nieszków)

7. Dh Dorota Michta c. Henryka (OSP Nieszków)

8. Dh Jakub Kłak s. Mieczysława (OSP Kalina Wielka)

9. Dh Fasolewski Mariusz s. Wiesława (OSP Słupów)

10. Dh Dominik Robak s. Tomasza (OSP Słupów)

Gminne zawody sportowo pożarnicze odbyły się bez zakłóceń w duchu sportowej rywalizacji zakończono je tradycyjną grochówka.

 

Czytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w SłaboszowieCzytaj więcej: Zawody Sportowo-Pożarnicze w Słaboszowie

Dzień Dziecka w Słaboszowie - Święto Sportu Szkolnego

W dniu 30 maja br. na stadionie w Słaboszowie odbył się Festyn Rekreacyjno - Sportowy z okazji Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego, którego adresatami byli uczniowie i rodzice Szkół Podstawowych w Dziaduszycach i w Janowicach z Gminy Słaboszów.

Impreza została przygotowana wspólnie z Samorządowcami Gminy Słaboszów – Radą Gminy Słaboszów i Wójtem Gminy Słaboszów Panią Martą Vozsnak. Celem wydarzenia, za którego organizację odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego: Jerzy Schab, Agata Piotrowska i Marek Sarna było kreowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie uczestników do czynnego uprawiania sportu, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym a także aktywne uczestnictwo w ogólnopolskich programach profilaktycznych m. in.: „Trzymaj formę”, „Wolność Oddechu-Zapobiegaj Astmie” czy „ Znajdź właściwe rozwiązanie”.

Uroczystego rozpoczęcia Festynu – Dnia Dziecka w formie pikniku rozpoczął od powitania uczniów, Dyrektorów szkół i gron pedagogicznych Sekretarz Gminy Pan Paweł Osikowski. Następnie dyrektorzy oddali głos nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przedstawili porządek tego szkolnego święta sportu antycypującego Dzień Dziecka.

Po rozpoczęciu swoje umiejętności zademonstrowała grupa taneczna ( podopieczni pana Marka Sarny) prowadzeni przez panią Agatę Piotrowską. Następnie uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami i wspierającymi ich rodzicami zwłaszcza w klasach młodszych ( 0, I – III) zajęli odpowiednie miejsca piknikowe i przygotowali się do poszczególnych konkurencji: biegów i toru przeszkód.

Atrakcją tego dnia był zasponsorowany przez Urząd Gminy suchy basen z kulkami, dmuchany zamek, zjeżdżalnia i malowanie twarzy. Ponadto nie zabrakło spotkania z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Policji z Komendy Powiatowej z Miechowa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zjeżdżalnia i dmuchany zamek oraz przejazd ze strażakami na quadzie, dalej strażacki wóz bojowy i demonstracja radiowozu policyjnego. Uczniów bardzo ucieszyła informacja o darmowych lodach i kurtynie wodnej, jaką zademonstrowali strażacy schładzając ich poprzez polewanie wodą.

Przeprowadzeniem konkurencji sportowych – biegów dla poszczególnych klas zajęli się panowie Jerzy Schab i Marek Sarna. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze ufundowane przez państwa Rakoczy. Równolegle do biegów został ustawiony mini tor przeszkód dla wszystkich uczniów obu szkół. Za tę konkurencję odpowiadały panie Mirosława Janus i Agata Piotrowska. Zabawę umiliła loteria fantowa – każdy los wygrywał – udział w niej wzięli wszyscy uczestnicy festynu, którzy również otrzymali coś słodkiego. Nie zabrakło sponsorów zarówno nagród rzeczowych, fantów na loterię, słodyczy i nagród sportowych, którym serdecznie w imieniu dzieci i nauczycieli dziękujemy.

Sponsorami byli: P. Soczówka – firma Prymus z Miechowa, Państwo Rakoczy, Spółdzielnia Uczniowska „Sezam” z Dziaduszyc, Krakowski Bank Spółdzielczy oddział Klina Wielka, lody od firmy „Wesoły Żuczek”, firma ubezpieczeniowa Conkordia i Urząd Gminy w Słaboszowie.

Pogoda dopisała, dzieci były zadowolone – mogły się integrować na sportowo z rodzicami z środowiskiem szkolnym podczas pikników klasowych – grillowanie, pizza, udział zabawach rekreacyjnych. Około godziny 13.15 nastąpiło podsumowanie konkurencji, wręczenie medali i uroczyste zakończenie imprezy szkolno – gminnej. Nagrody wręczyli przedstawiciele Urzędu Gminy - Pan Sekretarz Paweł Osikowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziaduszycach pani Dorota Dubaj, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowicach pan Janusz Schab a otrzymali je:

 

bieg malucha:

dziewczęta : chłopcy:

I – Dobrzańska Natalia I – Kwiecień Daniel

II – Kordyś Zuzia II – Dela Alek

III – Popiela Emilia III – Rakoczy Damian

 

 

 

uczniowie z kl. I uczniowie z kl. II

 

I – Borowiec Paweł I – Kunderak Dawid

II – Mucha Igor II – Śliwa Szymon

III – Ścipiór Jacek III – Łętocha Sonia

 

uczniowie z kl. III uczniowie z kl. IV

 

I – Żmuda Albert I – Migas Weronika

II – Krupa Alan II – Kot Kamil

III – Klimczyk Krzysztof III – Gołdyn Mateusz

 

uczniowie z kl. V-VI

dziewczęta chłopcy

 

I – Belska Sandra I – Zmarlicki Kacper

II – Szlęk Małgorzata II – Malżycki Jakub

III – Bierak Kinga III – Gonciarz Bartosz

 

 

uczniowie z kl. VII i I – III Gimn.

dziewczęta chłopcy

 

I – Nowak Oliwia I – Garnek Bartłomiej

II – Polanowska Aleksandra II – Miśkiewicz Krzysztof

III – Gołdyn Milena III – Ogorzały Mateusz

 

Cała uroczystość Dnia Dziecka, jako realizacja festynu sportowo – rekreacyjnego przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Klasy miały przygotowane stoliki i namioty oraz zadaszenie, które chroniło młodzież przed promieniami słońca.

Organizatorzy i uczniowie dziękują za wspólną zabawę, ducha fair play, świętowanie i przygotowanie atrakcji.

 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (20180530_094837.jpg)20180530_094837.jpg[ ]5082 kB
Pobierz plik (20180530_094858.jpg)20180530_094858.jpg[ ]5115 kB
Pobierz plik (20180530_100419.jpg)20180530_100419.jpg[ ]4313 kB
Pobierz plik (20180530_101812.jpg)20180530_101812.jpg[ ]3400 kB
Pobierz plik (20180530_102154.jpg)20180530_102154.jpg[ ]5315 kB
Pobierz plik (20180530_111005.jpg)20180530_111005.jpg[ ]5422 kB
Pobierz plik (20180530_121605.jpg)20180530_121605.jpg[ ]6056 kB
Pobierz plik (20180530_124641.jpg)20180530_124641.jpg[ ]3732 kB