Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
wtorek 28 wrzesień 2021

Rządowy program „Posiłek w szkole i w do…

{nomultithumb}   Gmina Słaboszów - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słaboszowie informuje, że rok 2021 jest kolejnym rokiem kontynuacji wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w dom...

Woda Pitna

Informujemy, że w miejscowość Słupów i Jazdowice gdzie została stwierdzona obecność Entorokoków (paciorkowców kałowych) w wodzie z ujęcia wody Płużki ustawione są beczkowozy z wodą pitną. W Słupowie b...

Woda Pitna

Informujemy, że w miejscowość Słupów i Jazdowice gdzie została stwierdzona obecność Entorokoków (paciorkowców kałowych) w wodzie z ujęcia wody Płużki ustawione są beczkowozy z wodą pitną. W Słupowie beczkowóz ustawiony jest koło posesji nr 46, a w Jazdowicach koło posesji nr 21. 

Akcja Sprzątania Świata

Czytaj więcej: Akcja Sprzątania Świata

W dniu 17 września br. od godziny 8.30 Gmina Słaboszów wraz ze Szkołami Podstawowymi, Kołami Gospodyń Wiejskich oraz pozostałymi mieszkańcami, będzie brać udział w 28 Akcji Sprzątania Świata pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę !", organizowanej co roku przez Fundację Nasza Ziemia.

Dożynki Powiatu Miechowskiego

W ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się Dożynki Powiatu Miechowskiego. Pandemia nie pozwoliła jeszcze na pełne świętowanie ze sceniczną oprawą obrzędowo-artystyczną, jednakże w duchu poszanowania tradycji, władze Powiatu Miechowskiego na Mszy św. dziękczynnej w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie doceniły trud rolników i wraz z nimi podziękowały Bogu za tegoroczne plony. Gminę Słaboszów reprezentowały Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzemiędzicach.

W asyście Kapeli Ludowej „Małopolanie”, przedstawiciele gmin ziemi miechowskiej z ich włodarzami w barwnym korowodzie dożynkowym przeszli spod pomnika Jaksy Gryfity do bazyliki. W świątyni unosił się zapach świeżo upieczonych chlebów i kłosów zbóż wplecionych w piękne wieńce dożynkowe, które poświęcił ks. proboszcz Franciszek Siarek.

Za owoce ciężkiej pracy rolników Miechowszczyzny, pod koniec sprawowanej liturgii, dziękował również gospodarz dożynek – Starosta Miechowski Jacek Kobyłka wspominając, iż ten rok nie był łatwy… Po Mszy św. starosta z gospodarzami gmin Powiatu Miechowskiego, poczęstowali uczestników dożynek poświęconym chlebem.

Czytaj więcej: Dożynki Powiatu MiechowskiegoCzytaj więcej: Dożynki Powiatu MiechowskiegoCzytaj więcej: Dożynki Powiatu MiechowskiegoCzytaj więcej: Dożynki Powiatu Miechowskiego

 

Inwestycje szerokopasmowe

Świadomi tego, że potrzeby i oczekiwania społeczne i gospodarcze w zakresie dostępu do szybkiego internetu są większe, aniżeli środki publiczne na ten obszar, będące do tej pory w naszej dyspozycji. Dlatego planujemy kontynuację pomocy publicznej na budowę nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych, celem zagwarantowania wszystkim gospodarstwom domowym w Polsce możliwości korzystania z szybkiego internetu.

W najbliższy czasie uruchomione zostaną kolejne inwestycje na dofinansowanie projektów szerokopasmowych, finansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy oraz programu "Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy", będącego kontynuacją PO PC. W ramach tych źródeł na wskazane cele dysponować będziemy kwotą ok. 3,4 MLD EU.

Uzupełniającym źródłem wsparcia będzie Fundusz Szerokopasmowy - państwowy fundusz celowy, którego celem jest wspieranie rozwoju podaży i popytu na nowoczesne usługi łączności elektronicznej oraz rozwoju kompetencji cyfrowych społeczeństwa.

Uruchomiona została publiczna baza danych o poziomach pola elektromagnetycznego, emitowanego przez instalacje łączności mobilnej. Na stronie internetowej https://si2pem.gov.pl/ można sprawdzić symulację bieżącego poziomu emisji pola elektromagnetycznego dla dowolnie wybranego punktu na mapie Polski.