Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
czwartek 27 styczeń 2022

Nowa część programu „Czyste Powietrze…

Trzecia część programu Czyste Powietrze z najwyższym dofinansowaniem do 69 tys. zł przy miesięcznym dochodzie nie większym niż 900 lub 1260 zł na osobę (dotyczy odpowiednio gospodarstw wieloosobowych ...

Informacja

W związku z utrzymującym się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2,  od dnia 24.01.2022 roku proszę o zastosowanie się do...

Sprawozdanie z wykonania projektu „Odkr…

SPRAWOZDANIE z wykonania projektu „Odkrywam Małopolskę” w 2021 roku przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego     Gmina Słaboszów realizując w 2021 roku projekt „Odkrywam Małopolskę” w ...

Powiadomienia SMS

MIESZKAŃCY GMINY SŁABOSZÓW   W związku z coraz częściej pojawiającymi się różnego rodzaju zagrożeniami oraz potrzebą przekazywania ważnych informacji i komunikatów dotyczących mieszkańców Gminy Sła...

INFORMACJA

INFORMACJA                    Wójt Gminy Słaboszów informuje, że w dalszym ciągu mamy jeszcze wolne miejsca w programie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, koszt takiej oczyszczalni w zależn...

Informacja

W związku z utrzymującym się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2,  od dnia 24.01.2022 roku proszę o zastosowanie się do obowiązujących zasad obsługi interesantów w Urzędzie Gminy w Słaboszowie.

Jednocześnie zachęcam do załatwiania wszelkich spraw urzędowych drogą telefoniczną oraz za pośrednictwem kanałów elektronicznych (e-mail, ePUAP).

 

Obsługa interesantów:

 1. Zaleca się przed wizytą w Urzędzie Gminy,  telefoniczne ustalenie godziny przyjęcia z właściwą ze względu na przedmiot sprawy komórką organizacyjną.
 2. Wszystkie osoby wchodzące do Urzędu zobowiązuje się do stosowania środka odkażającego (dezynfekującego) - dostępny w przedsionku.
 3. Interesant przebywający w budynku Urzędu i obsługujący go pracownik zobowiązani są do  zakrywania ust i nosa.
 4. Interesanci zobowiązani są na terenie Urzędu do  zachowania bezpiecznej odległości od rozmówcy  oraz unikania przebywania w grupach. 

Zaleca się dokonywanie płatności za pomocą bankowości elektronicznej (nr konta: KBS O/Kalina Wielka 05 8591 0007 0190 0778 6578 0001). 

 

 

INFORMACJA

INFORMACJA

                   Wójt Gminy Słaboszów informuje, że w dalszym ciągu mamy jeszcze wolne miejsca w programie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, koszt takiej oczyszczalni w zależności od wielkości oczyszczalni szacuje się od 16 000,00 do 23 000,00 po tegorocznych wzrostach cen koszt ten byłby o wiele większy. Dofinansowanie wynosi 63,63% w związku z czym wkład mieszkańca, w zależności o wielkości dla 1-5 osób to 7 066,00, a dla 6-10 osób to kwota 7 770,00.

       Oczyszczalnie budowane są w nowoczesnej technologii SBR, która ma ogromne zalety w zakresie efektywności i kosztów eksploatacji. Mają wiele zalet, m.in.:

 • tylko jeden jednokomorowy zbiornik
 • małe zużycie prądu
 • brak elementów mechanicznych zanurzonych w ściekach
 • brak pomp zanurzonych w ściekach
 • brak komponentów elektrycznych zanurzonych w ściekach
 • bardzo mała ilość osadów
 • 3 lata gwarancji na technologię oczyszczania (gwarancja obowiązuje w przypadku rejestracji urządzenia)
 • 10 lat gwarancji na zbiornik
 • oczyszcza ścieki w trzech etapach
 • nie wydziela nieprzyjemnych zapachów
 • już dziś spełnia wymagania, które będą obowiązywać w przyszłości
 • bardzo mało osadów ściekowych
 • niskie koszty serwisowania
 • małe zużycie energii elektrycznej
 • mała powierzchnia wykopu
 • długa gwarancja i żywotność produktu
 • zwiększona pojemność buforowa

 

Szczegółowe informacje dot. budowy przydomowych oczyszczalni ścieków oraz zapisy osób zainteresowanych w Urzędzie Gminy w Słaboszowie bądź pod numerem tel. 41 384 79 12 lub 41 384 79 01

 

                                                                                                                                                                                                                  Wójt Gminy

                                                                                                                                                                                                                   /-/ Marta Vozsnak

Szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Miechowie

Zaprasza na

Szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin

Uzupełniające

Które odbędzie się w Remizie OSP Książ Wielki ul. Śniadeckiego 9A 17.02.2022r. o godz. 830

Szkolenie uzupełniające obejmuje 1 dzień- koszt wynosi 100 zł.

Ważność posiadanych zaświadczeń wynosi 5 lat. 

Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się pod nr. telefonu: 

573 486 034 lub 41/383 27 02

 obowiązuje limit uczestników  

 Informuje się, że z dniem 1 stycznia 2014r. obowiązują wymagania integrowanej ochrony roślin. Zgodnie z nowymi przepisami wszyscy rolnicy, którzy są użytkownikami środków ochrony roślin zobligowani są ukończyć szkolenie w powyższym zakresie, uprawniające ich do nabywania i stosowania środków ochrony roślin. Brak wymaganego szkolenia zgodnie z Ustawą o środkach ochrony roślin będzie skutkować karą grzywny i obniżeniem dopłat bezpośrednich.